Twoja wyszukiwarka

czwartek, 13 października 2011

Opel i jego rola w motoryzacji

Opel i jego rola w motoryzacji

Który z czytelników nie zna aut marki Opel, w tak dużej ilości poruszających się po polskich, a także całego świata szosach. Historia koncernu sięga lat sześćdziesiątych dziewiętnastego wieku, kiedy to jego założyciel, Adam Opel powrócił do rodzinnego Russelsheim z eskapady po całym niemal świecie z walizką pełną zarobionych pieniędzy.

Zaczął produkcję maszyn do szycia, aby niedługo produkować całkiem przyzwoite rowery. Dopiero po jego śmierci dwóch synów Adama Opla, Wilhelm i Fritz wpadli na pomysł wytwarzania i sprzedaży samochodów napędzanych silnikiem spalinowym. Nawet kryzys lat trzydziestych zeszłego wieku nie zachwiał ani trochę rozwojem firmy, gdyż bracia dość sprytnie unikali jego niszczycielskich skutków i połączyli się za cenę zbycia 80% udziałów z zamorskim koncernem General Motors.

Właśnie od tamtego momentu kładziono największy nacisk na dobre auto części i ich najwyższą jakość.

http://e-autoparts.pl/opel.html

Należy powiedzieć, że historia marki Opel oraz części do Opla są przeplatają się i są nierozerwalne. O dużym sukcesie i światowej popularności tego samochodu zdecydowały niezwykle przystępne ceny niemal wszystkich produkowanych modeli oraz jakość wykonania.

drążek kierowniczy, końcówka drążka, maglownica umożliwiają kierowanie autem. Siły przenoszone przez układ są tutaj niewielkie. Najczęściej spotykane są podzespoły wytwarzane przez Febi, Lemforder albo Moog, rzadziej Impergom czy Hans Pries.

Klocki hamulcowe TRW były po raz pierwszy zamontowane w modelu Opla Regent, wyposażonym w silny, ośmiocylindrowy silnik. Umożliwiły one ponad 2 tonowej maszynie skuteczne hamowanie w prawie każdych warunkach drogowych.

Istotną częścią decydującą o powodzeniu modelu samochodu Opel Rennwagen było dobre sprzęgło Sachs, które inżynierowie zaczęli stosować w nim w roku 1912. Dało ono temu oplowi możliwość przeniesienia napędu z 12 litrowego silnika na koła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz